2. Dylewicz Filip 16.2
3. Burke Pat 13.9

Brak rezerw

Niedziela, 12 Marca 2017 21:10 | Andrzej Jasicki
Asseco Gdynia jechało do Lublina, aby powalczyć o kolejne punkty w PLK i swoją wygraną powiększyć dystans do strefy spadkowej. Nie udało się osiągnąć żadnego z tych celów i gdynianie wracają do domu pokonani przez TBV Start 79:83.

Gospodarze od pierwszych minut zabrali się ostro do pracy, próbując narzucić przyjezdnym własny rytm gry. Pierwsze punkty dla "beach boys" zdobył Piotr Szczotka (9 punktów, 3 zbiórki, 4 asysty, 2 przechwyty). Potem nastąpiło lekkie zatrzymanie, które w siódmej minucie przerwał Krzysztof Szubarga (20 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty). Był to zwrotny punkt pierwszej części gry, od tego momentu do wymienionej dwójki ze swoimi punktami dołączyli: pierwszy strzelec Filip Matczak (24 punkty, 3 zbiórki, 4 asysty, przechwyt), młody Marcel Ponitka (5 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty) oraz środkowy Asseco Mikołaj Witliński (7 punktów, 8 zbiórek, asysta). Gdynianie dobrze kontrolowali grę, wygrali pierwsze 10 minut 27:22, wypracowali w 16 minucie najwyższe 11 punktowe prowadzenie i spokojnie zmierzali do końca połowy spotkania.

Oznaki kryzysu zaczęły pojawiać się tuż przed zejściem do szatni na krótki odpoczynek. Jeszcze w 20 minucie goście prowadzili 44:40, ale gospodarze cały czas naciskali. Punkty Szczotki w 22 minucie to prawie wszystko, na co stać było żółto-niebieskich w trzeciej kwarcie. Jeszcze pod koniec dwa punkty dołożył do wyniku Przemysław Żołnierewicz (11 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty, przechwyt), ale Asseco przegrało tę odsłonę 5:24, a na tablicy widniał wynik 64:49 dla Startu.

Ostatnia część regulaminowego czasu gry to szaleńcza pogoń przyjezdnych za uciekającym wynikiem spotkania. Kolejne punkty trafiają: Żółnierewicz, Szczotka, Matczak, Szubarga i Ponitka. Gdynianie są tuż tuż - najpierw w 38 (68:69), a następnie w 40 minucie, jednak gospodarze do końcowego gwizdka zachowują zimną krew i wygrywają we własnej hali 83:79.

Kolejne spotkanie z długą "chwilą słabości" i kolejne, w którym zawiedli zmiennicy (27:45 w zdobytych punktach). Dodatkowo trener Dedek w stu procentach wykorzystał swoją specjalność, jaką jest gra w obronie - wymuszając aż 18 strat Gdynian (10 Startu) i zdobywając z nich aż 23 punkty (przy 9 Asseco).

Ciężki mecz, z potencjalnie słabszym przeciwnikiem, którego siłę perfekcyjnie zweryfikowało boisko. Teraz w kolejną niedzielę 19 marca wyjazd do Zgorzelca i rywal mocny zarówno w teorii, jak i praktyce - PGE Turów.

TBV Start Lublin - Asseco Gdynia 83:79 (22:27, 18:17, 24:5, 19:30)

TBV Start Lublin : Kellogg 20, Covington 18, Dziemba 18, Boone 12, Ciechociński 4, Bonarek 3, Dłoniak 3, Trojan 3, Wiggins 2, Balmazović 0, Jankowski 0, Kowalski 0

Asseco Gdynia: Matczak 24, Szubarga 20, Żołnierewicz 11, Szczotka 9, Witliński 7, Ponitka 5, Put 3, Czerlonko 0, Jankowski 0, Konopatzki 0, Frąckiewicz, Kamiński