3. Burke Pat 13.9

Asseco Prokom Gdynia - Facebook

Młode gdyńskie derby

Sobota, 15 Kwietnia 2017 21:18 | Andrzej Jasicki
Młodzież Asseco Gdynia wsparta osobami Krzysztofa Szubargi (16 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty, przechwyt) oraz kapitana Piotra Szczotki (13 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty, przechwyt) kolejny raz pokazała charakter, ambitnie walcząc przeciwko doświadczonym rywalom z Trefla Sopot. Gdynianie tym razem musieli uznać wyższość gości zza między przegrywając 79:94, ale progres jaki wykazują: Przemysław Żołnierewicz (18 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, przechwyt, blok), Bartosz Jankowski (9 punktów, 3 zbiórki), Mikołaj Witliński (10 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty) oraz inni perspektywiczni zawodnicy pozwala wierzyć, że już w przyszłym sezonie wynik może być całkiem inny.

Żółto-niebiescy wystartowali bardzo agresywnie i po akcjach czwórki: Witliński, Żołnierewicz, Jankowski, Filip Put (7 punktów, zbiórka) objęli w 6 minucie prowadzenie 21:7. Od tego momentu sopocianie zaczęli odrabianie strat i do końca tej części meczu zmniejszyli je do 5 punktów (22:27). Goście kontynuowali skuteczną grę przez kolejne 10 minut i pomimo zaciętej walki Szubargi i Szczotki wygrali ją 31:18.

Po objęciu prowadzenia Trefl skutecznie utrzymywał wypracowaną przewagę. Asseco starało się mozolnie zdobywać kolejne punkty, bardzo aktywny był Żołnierewicz, do walki próbował dołączyć się Mariusz Konopatzki (2 punkty), ale strata gdynian była zbyt duża i udało się jedynie zremisować trzecią kwartę (17:17). W ostatnich 10 minutach "beach boys" postawili wszystko na jedna kartę, rozpoczynając szaleńczy pościg za rywalem. Na przemian trafiali: Szubarga, Żołnierewicz i Jankowski, wspierani przez Marcela Ponitkę (2 punkty, 2 zbiórki, 2 asysty, przechwyt) oraz Szczotkę. Po celnym "osobistym" tego ostatniego strata żółto-niebieskich stopniała ledwie do 5 "oczek" (77:82), wtedy jednak obudził się Trefl. Goście skutecznie trafiali wolne, dołożyli do tego ważne dwie trójki i wygrali całą konfrontację 94:79.

Kolejne emocjonujące spotkanie z udziałem gdynian i kolejne, w którym dużą rolę odegrały punkty rezerwowych (35:19 dla Trefla). Na plus należy zaliczyć mniejszą ilość strat Asseco (13:14), lepsze wykorzystanie pomyłek rywala (punkty ze strat 15:10) oraz dobrą postawę naszej młodzieży: Żołnierewicza, Witlińskiego, Jankowskiego.

Derbowe emocje za nami, teraz zasłużony odpoczynek, Święta Wielkanocne i w poniedziałek 24 kwietnia "wyjazd" do Tarnobrzega na starcie z ostatnią w tabeli Siarką.

Asseco Gdynia - Trefl Sopot 79:94 (27:22, 18:31, 17:17, 17:24)

Asseco Gdynia: Żołnierewicz 18, Szubarga 16, Szczotka 13, Witliński 10, Jankowski 9, Put 7, Czerlonko 2, Konopatzki 2, Ponitka 2, Frąckiewicz 0, Kamiński 0, Szymański 0

Trefl Sopot: Śmigielski 21, Dylewicz 17, Ireland 15, Marković 13, Laser 8, Karolak 7, Stefański 6, Mielczarek 4, Kolenda 3, Kolenda 0, Kulka 0, Motylewski