3. Burke Pat 13.9

Asseco Prokom Gdynia - Facebook

Podwójny Żołnierz

Sobota, 07 Października 2017 21:30 | Andrzej Jasicki
Mecze z beniaminkami ligowymi są zawsze bardzo trudne i cechuje je pewna zagadkowość co do siły i sportowego poziomu przeciwnika. Nie inaczej był również dzisiaj kiedy to Asseco Gdynia zmierzyło się na warszawskim Torwarze ze stawiającą pierwsze kroki w koszykarskiej ekstraklasie Legią. Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza zdali ten test celująco i po wyrównanym meczu pewnie pokonali gospodarzy 87:76.

Koszykarze ze stolicy skrzętnie wykorzystali atut własnej hali i niesieni dopingiem swoich kibiców zdominowali pierwsze minuty meczu. W odpowiedzi bardzo agresywnie w pomalowanym grał Dariusz Wyka (14 punktów, 7 zbiórek, 2 bloki) i to właśnie punkty jego oraz zaliczającego, pierwsze w sezonie, double-double Przemysława Żołnierewicza (17 punktów, 10 zbiórek, 3 asysty, blok) pozwoliły gdynianom objąć po pierwszej kwarcie prowadzenie 23:20.

Legioniści nie składali broni i co pewien czas podejmowali próby ataku oraz zmniejszenia strat, jednak żółto-niebiescy grali bardzo uważnie, nie pozwalając na zbytnie rozpędzenie się gospodarzy. Kolejne dobre spotkanie "zaliczył" Krzysztof Szubarga (13 punktów, 2 zbiórki, 8 asyst). Popularny "Szubi" zarówno dobrze kierował poczynaniami kolegów na parkiecie, jak i był ważną opcją w ataku. Mocnym punktem pod tablicami był Mikołaj Witliński (17 punktów, zbiórka, przechwyt), który "z gry" uzyskał dzisiaj 100% skuteczności, myląc się jedynie przy wykonywaniu kilku osobistych. Dobra praca całego zespołu pozwoliła gdynianom na zejście na przerwę z dodatnim bilansem 42:39.

Kolejne kwarty to ciągła walka Legionistów o zmianę wyniku i mimo utrzymywania przez przyjezdnych przewagi wynik konfrontacji cały czas nie był pewny. Dobrą pracę w obronie wykonywał kapitan "Beach boys" Piotr Szczotka (8 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty), któremu skutecznie pomagali: Jakub Garbacz (9 punktów, 4 zbiórki) oraz kolejny raz bardzo aktywny Marcel Ponitka (4 punkty, 8 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty). Na początku ostatniej odsłony gospodarze podjęli najpoważniejszą próbę ataku i po zdobyciu kilku punktów znacząco odrobili poniesione wcześniej straty. Na posterunku czuwali jednak Ponitka oraz Szubarga i to oni celnymi trafieniami nie pozwolili Legi wrócić do gry, prowadząc Asseco do cennego wyjazdowego zwycięstwa 87:76.

Cieszy zespołowa gra i dobra dyspozycja liderów, cieszy również obecność na boisku naszych najmłodszych koszykarzy: Bartosza Jankowskiego (3 punkty, zbiórka, asysta) oraz Mariusza Konopatzkiego. Ich występy nie są może jeszcze tym na co liczymy, ale krok po kroku i będziemy mieli z nich pożytek.

Warszawa za nami. Teraz płynąc w dół Wisły mamy Toruń i już w poniedziałek 16 października o godzinie 19:00 przyjmie nas tam Polski Cukier.

Legia Warszawa - Asseco Gdynia 76:87 (20:23, 19:19, 20:27, 17:18)

Legia Warszawa: Andrzejewski 14, Robak 14, Jarmakowicz 13, Wall 11, Wilkerson 9, Aleksandrowicz 7, Kukiełka 6, Linowski 2, Wilczek 0, Sulima

Asseco Gdynia: Witliński 17, Żołnierewicz 17, Wyka 14, Szubarga 13, Garbacz 9, Szczotka 8, Ponitka 4, Jankowski 3, Put 2, Konopatzki 0, Kamiński, Kołodziej